Menu Zamknij

Co zrobić ze strarymi wieńcami, jak je utylizować

Jeśli wieniec sztuczny jest w złym stanie i nie nadaje się do ponownego wykorzystania, przemyśl jego utylizację jako odpad.

Upewnij się, że segregujesz go zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi odpadów i umieść go w odpowiednim pojemniku lub przekazaj do odpowiednich ośrodków recyklingu.

Natomiast jeśli wieniec częsiowo tylko stracił swój wygląd przez wyblakłe kwiaty można pomyśleć o ich wymianie na nowe. Bo to one najszybciej się zmieniają i tracą barwę. Natomiast zielone gałązki wieńca są długi czas dobre.

Czasem wieniec wymaga tylko wyczyszczenia by wyglądać jak nowy. Niestety opady deszczu, pyłki z drzew i kurz na terenie cmentarza są nieuniknione. Wtedy najlepiej wziąść go do domu i umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem jakiegoś płynu.

Jeśli wieniec sztuczny jest w dobrym stanie, ale nie chcesz go już używać, możesz go przekazać komuś innemu lub sprzedać. Możesz zapytać rodzinę, przyjaciół lub sąsiadów, czy są zainteresowani takim wiankiem. Na niektórych cmentarzach są specjlane miejsca gdzie można odstawić znicze czy wieńce w celu ponownego użytku.

Pamiętaj więc, że zanim wyrzucisz wieniec przemyśl jak to zrobić i gdzie. Jeśli sztuczny wieniec jest wykonany z materiałów, które można poddać recyklingowi, oddaj go do odpowiedniego punktu recyklingu.